Türk Kahvesi İle Peeling Yapma

Türk kahvesi ile peeling yapmak, peeling nasıl yapılır, evde peeling yapma

Erkek ya da bayan olun hiç fark etmez kendinize bakıyor olmanız önemlidir. Yüz insanların dışa dönük ve dikkat çeken bir parçasıdır.Bu nedenden dolayı mutlaka yüzünüzün pürüzsüz görünmesine önem göstermelisiniz. Yüz derisi dışarıdan aldığı bazı uyarılar neticesinde ve kir yüzünden zamanla yıpranır. Yıpranan yüzde ölü tabakası oluşur ki bu da yüzün ışıltısını ve temizliğini yok eder. Üstelik ölü deri tabakası birikmesi gözeneklerin tıkanmasına yol açar ve böylece sivilce ile siyah nokta oluşumu meydana delir. İşte bu tür sorunları yaşamamanız için yüzünüze düzenli olarak bakım yapmalısınız. Evde hazırlayabileceğiniz türk kahvesi peelingi ile yüzünüzde ölü deri tabakasından kurtulabilirsiniz. Türk kahvesi ile peeling nasıl yapılır ve hangi malzemeler lazım yazımızın devamında bulabilirsiniz.Türk kahvesi ile peeling yapmak, peeling nasıl yapılır, evde peeling yapma

Türk kahvesi peelingi için lazım olan malzemeler

Türk kahvesi ile peeling yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler evde elinizde altında olan ve kolay ulaşabileceğiniz malzemelerdir. Türk kahvesi peelingi için limon, türk kahvesi, makyaj pamuğu ya da normal pamuk, nemlendirici krem ya da gül suyu malzemelerini bir araya getirmeniz gerekmektedir. Tüm bu malzemeleri bulduktan sonra maskeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

Türk kahvesi peelingi maskesi hazırlama

Bir kahve fincanı ya da benzeri derin kabın içine 1-2 tatlı kaşığı türk kahvesi koyun. Kahvenin üzerine taze kesilmiş limonu sıkın ve kahveyi karıştırın. Macun kıvamına gelinceye kadar karışıma limon suyu sıkmaya devam edin. Macun kıvamına oluştuğunuzda maskeniz hazır demektir. Uygulama yapmaya geçebilirsiniz.

Türk kahvesi peelinginin uygulanışı

Macun kıvamına getirdiğiniz kahve ve limon karışımını parmaklarınız ile dairesel hareketler yaparak yüzünüze sürün. Tüm yüzünüzü hazırladığınız karışım ile kapladıktan sonra kurumaya başlayın. Yüzünüzde kuruyan karışımı parmaklarınız ile dairesel hareketler yaparak ovalamak suretiyle yüzünüzden çıkartın. Yüzünüzü ılık su ile durulayın ve ardından varsa nemlendirici krem yok ise gül suyu sürün. Bu uygulamayı güneşe uzun süre maruz kalmayacağınız zamanlarda yapmanızda fayda vardır. Çünkü ölü deriyi uzaklaştırdığınız için yüzünüzde genç bir deri tabakası ortaya çıkacaktır ki bu genç deri tabakasını bir süre direk güneş ışığından korumak daha ışıltılı bir cilde sahip olmayı sağlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*