Twitter’a Nasıl Giriş Yapılır?

twitter giriş yapma, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

Twitter, insanların özgürce düşüncelerini sundukları ve fikirlerini beyan ettikleri bir sosyal medya platformudur. Twitter hesabınızı açtıktan sonra giriş yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek kısa yoldan giriş yapabilmeniz mümkündür.twitter giriş yapma, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

  1. com veya mobil cihazdan giriş yapıyorsanız Twitter uygulamasını indirerek giriş yapıyoruz.
  2. Karşımıza çıkan yerde ‘’Giriş Yap’’ seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Ardından kayıt olurken kullandığımız Kullanıcı adımızı veya e-posta adresimizle birlikte şifremizi girerek giriş yapma işlemini sonlandırıyoruz.

Paylaştığınız Tweetleri Silme Nasıl Yapılır?

Düşündüğünüz veya fikir beyan ettiğiniz Tweetleri istediğiniz zaman, istediğiniz kadar silebilirsiniz. Paylaştığınız Tweetinizi silmek için:

  1. Kişisel profilimize giriş yapıyoruz.
  2. Girdikten sonra aşağı tarafa doğru kaydırarak silmek istediğimiz Tweeti bulduktan sonra sağ üst tarafında yer alan üç nokta simgesine basıyoruz.
  3. Ardından seçenekler kısmından ‘’Tweeti Sil’’ diyerek işlemi sonlandırıyoruz. İşlemimiz bu kadar basit ve pratiktir. Silinen Tweet yaklaşık beş saniye içerisinde profilden kaybolmaktadır.

Eğer birden fazla silmek istediğiniz Tweet gönderisi bulunuyorsa bunları tek tek silme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Twitter Nasıl kullanılır?

Twitter’ kullanma hakkında yeterli fikre sahip değilseniz uygulamayı keşfetmeniz açısından birkaç adet yöntem açıklayalım:

  1. Profilinizi Düzenlemek: Profilimize girerek ‘’Ayarlar’’ yazan butona basıyoruz. Karşımıza çıkan yerden ‘’Profilini Düzenle’’ diyoruz ve burada bulunan profil resmi, profil arka plan resmi, ad, soy ad, biyografi, e-posta adresiniz ve telefon numaranızı dilediğiniz gibi değiştirebilme seçenekleriniz mevcuttur.
  2. Tweet Atmak: Ana sayfaya girdikten sonra sağ altta kalan kalem ikonuna basıyoruz. Açılan yerden düşündüklerimizi veya herhangi bir konu hakkında bilgilerimizi yazıp paylaş diyoruz. Tweet paylaşırken cihazınızda bulunan fotoğraf, resim, video, ses kaydı vb. şeyleri ekleyebilmenizde mümkündür.
  3. Başkalarını takip etmek: Arama yerinden herhangi bir kullanıcıyı aratarak veya ana sayfada olan kullanıcının profil ismine basıyoruz. Karşımıza çıkan yerde ‘’Takip Et’’ butonuna basmamız yeterli olacaktır.
  4. Farklı Kullanıcılara Mesaj (DM) Göndermek: Mesaj göndermek istediğimiz insanı takip ettikten sonra tekrardan profiline giriyoruz. Ardından karşınıza çıkacak yerden ‘’Mesaj Gönder’’ butonuna basarak veya ana sayfada bulunan zarf simgesinden mesaj göndereceğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak mesaj gönderebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*