Ur ve Bitkisel Çözümleri

ur tedavisi, bitkisel ur tedavisi, ur nasıl tedavi edilir

Halk arasında vücudun herhangi bir yerinde görülen şişliklere ur, tıp dilinde de ‘tümör’ denir. İyi huylu, kötü huylu ve iltihabi olmak üzere tümörün üç çeşidi vardır. Aşağıdaki reçetelerden iyi huylu urların tedavisinde faydalanılabilir.

Reçete 1: Su, havuç

4 bardak su 2 adet rendelenen havucun üzerine eklenir ve lapa haline gelinceye dek ıslatılır. Temiz bir gaz bezine ılıdıktan sonra konulup urun üzerine sarılır. Günde 3 defa tekrarlanır.ur tedavisi, bitkisel ur tedavisi, ur nasıl tedavi edilir

Reçete 2: Kuru soğan, havuç suyu

2 su bardağı taze sıkılmış havuç suyundan her gün içilir. yemeklerde de kuru soğan tüketilir.

Önemli! Soğanın her gün yenilmesi gereken miktar 250 gramdan az ya da fazla olmamalıdır.

Reçete 3: Zeytinyağı, mersin yaprağı

1 avuç mersin yaprağı, 4 bardak zeytinyağına konulur. 10 dk kaynatılıp, süzülür. Süzülen yağdan urun üzerine bir parça sürülür. Daha sonra mersin yaprağından bir tutam kadar konulup sarılır. Her gün bu işlem tekrarlanır.

Reçete 4: Su, patlıcan tohumu

2 çorba kaşığı patlıcan tohumu 4 bardak suya konulur. Lapa haline gelene dek kaynatılır. Urun üzerine soğuduktan sonra konularak sarılır.

Reçete 5: Su, su teresi

2 avuç su teresi 4 bardak suya konulur ve 20 dk kaynatıldıktan sonra süzülür. Urun üzerine yapraklar sarılır. Her gün aynı işlem tekrarlanır.

Reçete 6: 1 çorba kaşığı kına kına ve 3 çorba kaşığı tereyağı 1 avuç mayalanmış hamurun içine konulur. İyice yoğrulduktan sonra urun büyüklüğü kadar alınıp, üzerine sarılır. Güde 2 defa tekrarlanır.

Reçete 7: Su, semizotu

1 avuç semizotu 4 bardak suya konulur ve 20 dk kaynatıldıktan sonra süzülür. Urun üzerine semizotları sarılır.

Reçete 8: Maydanoz ya da ıspanak, su

Bol su ile 1 avuç maydanoz ya da ıspanak yıkandıktan sonra ezilip, urun üzerine sarılır. Günde 2 kere bu işlem tekrarlanır.

Reçete 9: Su, kırmızı pancar

1 adet kırmızı pancar 4 bardak suya doğranır. 15 dk kaynatılıp daha sonra süzülür. İyice pancarlar ezildikten sonra urun üzerine sarılır.

Reçete 10: Su, keten tohumu

2 çorba kaşığı keten tohumu, 4 bardak suya konulur. 15 dk kaynatılıp süzülür. İyice tohumlar ezildikten sonra urun üzerine sarılır.

Reçete 11: Kişniş, bakla, tereyağı

3 çorba kaşığı bakla ile 3 çorba kaşığı kişniş 4 bardak suya konulur. Kaynatılıp, süzülür. 2 çorba kaşığı tereyağı kabın içindeki karışıma eklenip, iyice yoğrulur. Bir parça alınıp, urun üzerine konulur. İşlem her gün tekrarlanır.

Reçete 12: Pirinç lapası yapılarak urun üzerine konulur. Her gün aynı işlem tekrarlanır.

Çiğ sebze, yaş meyve, üzüm pekmezi içmek de faydalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*