Vajina Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

vajina sıkıştırma, vajina sıkıştırma işlemi, vajina sıkıştırmanın faydaları

Vajina sıkılaştırma operasyonunu jinekoloji doktorları yapar. Diğer adıyla vajinoplasti, vajina daraltma metotları arasında bulunur. Fonksiyonel ve estetik bakımdan olumlu sonuçlar meydana getiren bu ameliyat, son zamanlarda bir hayli fazla talep edilen estetik operasyonlar arasında bulunur. Kadınlarda vajinanın gevşeyerek sıkılığını kaybetmesi ile ilişki esnasında cinsel tatminsizlik meydana gelebilmektedir. Bu problem sadece erkekte de, kadında da olabilir. Sonuçta eşlerin cinsel yaşamında önemli olan vajina sıkılaştırma bu operasyon ile mümkün olur. Vajen ameliyatı adıyla da bilinen vajinoplasti işlemi uzman jinekoloji doktoru tarafından uygulanır.vajina sıkıştırma, vajina sıkıştırma işlemi, vajina sıkıştırmanın faydaları

 Vajina Sıkılaştırma Niçin Yapılır?

  1. Cinsel Tatminsizlik: Vajinoplasti operasyonu sonrası hastalar kalitesiz olan cinsel hayatlarının belirgin bir düzeyde düzeldiğini belirtiyor. Vajina gevşekliği sorununu yok eden bu ameliyatla birlikte cinsel haz her iki cins için de artış gösterir. Bu durum çiftlerin ilişkilerine olumlu yönden katkı sağlar.
  2. İlişki Esnasında Vajinadan Gelen Sesler: Cinsel ilişki esnasında vajende ameliyat olmadan önce tuhaf sesler çıkması ilişkinin kalitesini bozabilir. Operasyon sonrası bu sesler çıkmaz.
  3. Ağrılı Olan Cinsel İlişki: Genellikle doğumdan sonra sarkan vajina estetik görünüş için ve gevşekliğinin azaltılması için vajinal sıkılaştırma operasyonu uygulanır.
  4. İlişki İçin Özgüven: Estetik ve işlev bakımından düzeltilmiş vajinası olan kadınlarda ameliyatı sonrasında özgüven artışı yaşanır. Çiftlerin orgazmını kolaylaştırma ve eşlerin tatmin olması, evlilik bağlarını kuvvetlendirir. Cinsel bakımdan hoş görünümü olan bir vajina, kadını mutlu eder.

 Vajina Sıkılaştırma Ameliyatı Ne Şekilde Yapılır?

 Alanında uzman jinekologlar tarafından uygulanan vajina sıkılaştırma ameliyatı, genellikle lokal anestezi altında yapılır. Hastanın veya uzman hekimin isteği ile genel anestezi de yapılabilir. Vajinayı sıkılaştırma ameliyatı ortalama olarak 1 saat boyunca devam eder. Lokal anestezi yapılarak ameliyata alınacak hastalar, tok karnına, genel anestezi yapılacak hastalar ise aç karnına operasyona girmelidir.

 Vajinanın Hangi Bölümü Sıkılaştırılır?

 Operasyonda vajinanın başından içeri doğru 4 cm boyundaki alan daraltılır. Vajina yaklaşık 1-2 cm çapında daraltılarak operasyon tamamlanır. Dikişler içeride olduğundan izler görülmez. Başarı getiren bu ameliyat için en önemli nokta, vajina alt duvarında olan kasların birbirine yakınlaştırılmasıdır. Bu durumda vajina sıkılığı istenilen düzeyde sağlanır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*