Yeni Kapananlar İçin Tesettür Eşarp Bağlama Şekilleri

tesettür eşarp bağlama, tesettür eşarp nasıl bağlanır, tesettür eşarp bağlama şekilleri nasıldır

Hayatta bazen köklü değişiklikler yapmak istersiniz. Bunlardan biri de kapanmaktır. Zamanla düşüncelerin değişmesi ,kalbinizin ve aklınızın ortak kararı ile böyle değişikliklere sebep olabilirsiniz. Bununla birlikte eşarbınızı nerede nasıl bağlamanız gerektiğini de öğrenmelisiniz. Bu gibi şeyler zaman gerektirir fakat şimdi size göstereceğim bir kaç yöntem ile yardımcı olmaya çalışacağım.

1.En Kolay Eşarp Bağlama Şekli

Şüphesiz ki tesettüre yeni katılan arkadaşlarımız bu konu üzerinde baya araştırma yapıyorlardır. Fakat bu konuda ilk olarak en kolay olanı öğrenmekte fayda vardır. En kolay eşarp bağlama modelleri arasında  eşarbın iki ucunun boyun kısmından döndürülerek arka kısma verilmesidir. Bu yöntemi öğrendiğiniz an da diğer yöntemleri de adım adım  öğrenebileceksiniz.tesettür eşarp bağlama, tesettür eşarp nasıl bağlanır, tesettür eşarp bağlama şekilleri nasıldır

2.Tek Yönden Eşarp Bağlama Yöntemleri

Bu modelde oldukça kolay bir yöntemdir. Şalın sağ tarafını boynunuzun arka tarafından geçirerek öne doğru getirin. Önden de bir iğne yardımı ile tutturarak şık bir tesettür eşarp bağlama şekli oluşturacaksınızdır.

3.iki Yandan Burgulu Yöntem

Bu yöntem de sık kullanılan modeller arasında yer alır. Hem kolay olduğu için hem de şık bir görüntü verdiği için bir çok tesettürlü bayanda karşılaşabileceğimiz bir modeldir. Eşarbınızı taktıktan sonra çene kısmını iğneliyorsunuz. İğnelenmiş kısımdan itibaren iki ayrı parçayı burgu şeklinde döndürün ve arka kısmından iğneleyin. Böylece yeni kapanan bayanlar için eşarp bağlama yöntemi kullanarak zamanınızı harcamadan hızlı ve pratik şekilde hazırlanmış olursunuz.

4.Dolama Eşarp Bağlama Yöntemi

Dolama yöntemi de kapalı bayanlar için eşarp bağlama yöntemleri arasında çok sık rastlanılan bir yöntemdir. Bu yöntem de ilk olarak şalın üst kısmı beş parmak içeriye doğru katlanır. Kıvrılmış tarafı içe getirerek,şalın bir tarafı uzun olacak şekilde başınıza takın ve iki tarafı birleştirerek iğneleyin. Uzun kısmı başınızın üstünden arka tarafa dolayın ve üstten iğneleyin.

5.İki Adımda Eşarp Bağlama Yöntemi

Sadece iki tane ve iki adım izleyen bu yöntem oldukça pratiktir.  Şalınızı ortadan iğneleyin. Sol tarafı başınızın üzerinden dolayarak yan taraftan iğneleyin. Ve şalınız hazır.

6.Pratik şal Yöntemi

Bu yöntem de şalınızı ikiye katlayın,sağ tarafı alttan omuzu kapatacak şekilde atın sol parçayı boynunuzdan döndürüp öne getirin. İşte bu kadar hızlı ve pratik  bir yöntem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*