Yeni Sezonun Patlayan Trendi; Aismetrik Kesim Tunikler

asimetrik tunikler, tesettür tunik, tesettür tunik modası

Tesettür giyimin en vazgeçilmez parçaları olan tunikler, yeni sezonda daha asimetrik kesimli kalıplardan tasarlandırılmış olup, sade kumaşlardan üretilmektedirler. Sade kumaşlarına rağmen, modelini ve hareketliliğini asimetrik kesiminden alan bu tunikler, kapalı bayanların en rağbet gösterdikleri ürünler arasına girmeyi başarmıştır.

Standart kalıpların dışında, yeni tasarımları ile gündeme gelmeye alışkın markamız ModaSena, asimetrik kesim tunikleriyle de, yeni sezonda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.asimetrik tunikler, tesettür tunik, tesettür tunik modası

Dikişlerle oluşturulan tarz oyunları:

Tekstil dünyasında en çok başvurulan tarz oyunlarından biri de değişik dikiş teknikleri olup, pek çok farklı model oluşturulmasında en büyük yardımcıdır. Tesettür giyim sektörünün de vazgeçilmezi olan bu dikiş teknikleri, tuniklerde de can alıcı detaylar oluturulmasını sağlamaktadır. Muntazam kalıplarla sade kumaşlardan dikilen tuniklerin, bu gibi dikişlerle renklendirilmesi veya farklı bir dinamizm katılması, tuniklerin daha geniş müşteri platformuna sahip olmasına vesile olmaktadır.

Tekstil dünyasının kaliteyle imtihanı:

Her tarza uygun tunik çeşitlerinin olması, dolaylı olarak tesettür sektöründeki hareketliliği de perçinlemektedir. Bunun üzerine, kapalı bayanlarımızın alışveriş konusunda sıkıntı yaşaması, artık günümüzde pek mümkün olmamaktadır. Ancak, sektörde çoğalan markalara rağmen, kalitenin ehemmiyeti hala tartışılır vaziyette olup, gerek kumaş dokusunda gerekse dikimdeki hatalarla, kaliteli ürün bulmak zorluğu hala mevcuttur. Kalite, her ürün için pek çok kritere bağlı olmakla beraber, tekstil de yaratıcılık ve tasarımın en önemli referansıdır. Bu bağlam da, tesettür giyimde bir prestij olan markamız ModaSena, kalitesinden ödün vermeksizin, farklı tasarımlarıyla her sezon gözde olmayı başarmaktadır.

Tuniklerde yaka fonksiyonu:

Kapalı bayanların en çok kullandığı, tesettür giyim denince akla ilk gelen parça olan tunikler, pek çok farklı model ve uzunlukta olabilirler. Bazısı gömlek formunda tasarlanmış iken, bazısı ise daha klasik bir model hedeflenerek, kazak gibi oluşturulmuştur. Bütün bunlar, tuniğin üst kısmı yani yaka bölgesinde yapılan değişikliklerle alaklıdır. Boğazlı tunikler mevsimsel bir mesaj verirken, yakalı tunikler daha sportif ve denim kotlarla kombin edilmesi gerektiği mesajını verir. Bununla birlikte, yakası düz olan tunikler için değişik broşlar kullanılarak da, tuniğin havasını değiştirmek mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*