Yumurta Akıyla Siyah Noktalara Elveda

Yumurta akından siyah nokta maskesi yapma, siyah noktalardan kurtula, yumurta akı ile siyah noktalardan kurtulma

Güzellik ve bakımına önem veren birçok bayanın ortak derdi siyah noktalardır. Her ne kadar dikkat edilse de siyah noktalar bir şekilde oluşmayı başarırlar. Siyah ve çirkin görüntüleri ile yüzün tüm güzelliğini kapatan bu sorunlardan kurtulmanın birkaç alternatif yolu bulunmaktadır. Kimyasal kökenli maskeler ile yüz temizleme maskesi yapabileceğiniz gibi doğal maskeler ile de siyah noktalarınıza elveda diyebilirsiniz. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için yumurta akını kullanabilirsiniz. Yumurta akını kullanarak yapacağınız basit bir maske ile siyah noktalarınızı kökünden söküp çıkartabilirsiniz.Yumurta akından siyah nokta maskesi yapma, siyah noktalardan kurtula, yumurta akı ile siyah noktalardan kurtulma

Yumurta Akından Siyah Nokta Maskesi Yapmak İçin Gereken Malzemeler

Yumurta akından siyah nokta maskesi yapmak için ihtiyacınız olan şeyler yumurta akı, kağıt peçete ve fırçadır. Kullanacağınız fırça makyaj fırçası olursa iyi olur.

Maskenin Hazırlanışı

Derince bir kabın içine bir adet yumurtanın akını ayırın. Ayırdığınız yumurta akını iyice çırpın. Çırptığınız yumurta akı köpürmeye başladığında hazır hale gelmiş demektir.

Maskenin Uygulanışı

Maskeyi kendiniz uygulayabileceğiniz gibi birinden de yardım alabilirsiniz. Eğer yardımcınız var ise siz sadece düz bir yere uzanın ve gerisini yardımcınıza bırakın. Ancak eğer yardımcınız yok ve yalnız başınıza cilt bakımı yapacaksanız başınızı hafifçe geriye yaslayın ve hazırladığınız yumurta akından yüzünüzün tümüne gözaltlarınız hariç sürün. Yumurta akı sürdüğünüz yüzünüze kağıt peçeteleri serin ve peçetelerin üstüne tekrar yumurta akı sürün. Bu şekilde yaparak 3-4 kat peçeteyi yüzünüze yapıştırın ve kuruma bırakın. Yüzünüz kurudukça gerildiğini ve sıkılaştığını hissedeceksiniz. Yüzünüzdeki peçete ve yumurta akı tamamen kuruduktan sonra sanki yüzünüzün derisini soyuyormuş gibi peçeteyi alnınızdan aşağıya doğru çekerek sıyırıp alın. Peçeleri yüzünüzden çekerken olabildiğince yavaş hareket edin, böylece daha fazla siyah noktayı çekip çıkartabilirsiniz. Yavaş yavaş peçeteyi yüzünüzden çıkarttıktan sonra siyah noktalarınızın ne kadar çıktığını görebilirsiniz.

Ilık Su İle İşlemi Tamamlayın

Tüm yüzünüzü kaplayan peçete tabakasını sıyırdıktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve varsa gül suyu ya da maden suyu ile yüzünüzü makyaj pamuğu yardımıyla güzelce silin. Pırıl pırıl bir cilde sahip olduğunuzu aynaya bakarak görebilirsiniz. Bu uygulamayı 23-3 haftada bir yaparak her zaman güzel görünebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*