Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe ameliyatı ile birlikte yüzde oluşan zamanın etkilerini, sarkmaları, kırışıklıkları, gevşemeleri ve yüzde oluşan deformasyonları giderebilmek mümkündür. Yapılacak yüz estetiği operasyonları ile yüzde gergin, dinç ve genç bir görünüm sağlanabilmektedir. Yüz estetiği operasyonları ile birey kendisini en az 10 yaş gençleşmiş hissedecektir.

Yüz estetiği ameliyatı olmayı düşünen en iyi adaylar yüz bölgesinde kırışıklıkları ve sarkmaları olan fakat yüz elastikiyetini kaybetmemiş olan kişilerde yüz estetiği ameliyatları oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. 30lu yaşlar sonrasında 40 lı yaşlarda yoğun bir şekilde yüz estetiği ameliyatlarına talepler artmaktadır. Yüz estetiği ameliyatı ile beraber uygulanan göz kapağı estetiği, kaş kaldırma ameliyatları, burun estetiği ve diğer yüz estetiği operasyonları yüz çok daha genç ve güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Ameliyatsız estetik uygulamalar ise yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesini ve daha genç bir yüz görünümüne kavuşmanızı sağlamaktadırlar. Yüz estetiği ameliyatları üst yüz bölgesi, orta yüz bölgesi ve alt yüz bölgesi olmak üzere üç kriterde incelinir. Estetik operasyuonlarında bu üç bölgeye ayrı ayrı işlemler yapılabildiği gibi tüm yüz hattına uygulanan estetik operasyonlarda vardır.

Yüz estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz öncelikli olarak almış olduğunuz bu kararı kendinizle tartışmalısınız. Eğer gerçekten böyle bir operasyona ihtiyacınız varsa konusunda uzman bir plastik cerraha başvurmalı ve ne istediğinizi doktorunuza detaylı bir şekilde anlatmalısınız. Yüz estetiği operasyonları çok detay isteyen ve sizin isteğiniz dışında yapılması gereken bazı işlemlerinde olabileceğini mutlaka bilmelisiniz. Örneğin göz kapağı estetiği ameliyatı için doktorunuza başvurduğunuzda kaş kaldırma uygulamasınında yapılması gerektiğini doktorunuzdan duyabilirsiniz. Estetik cerrahi operasyonlar öncesinde diğer ameliyatlarda olduğu gibi kötü alışkanlıklarınızı alkol, sigara vb. en az 10-15 gün önceden kullanımını bırakmanız gerekmektedir. Ameliyat sonrası yapılacak olan estetik uygulamasının iyi bir sonuç vermesi ve komplikasyonların önlenmesi için ameliyat sonrası nelerin yapılıp nelerin yapılmaması gerektiğini en ince ayrıntıları ile doktorunuza sormalı aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadığına emin olmalısınız.

Yüz estetiği ameliyatları genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Genel anestezinin yanı sıra bazı uygulamalarda lokal anestezide yapılabilir. Yanlız başına yapıldıklarında yüz estetiği ameliyatları 2-2,5 saat kadar süren operasyonlardan.. Ek kombinasyon uygulamalarıda bu ameliyat sırasında yapılmakta yapılacak uygulamalara göre ameliyat saati artmaktadır. Yüz estetiği ameliyatlarından sonra aynı gün taburcu olursunuz. Fakat ameliyatta yapılacak ek uygulamalarda dren uygulaması yapılırsa bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Yüz estetiği ameliyatlarından sonra bazı kesi izleri kalacaktır. Fakat bu kesi izleri kulak arkası bölgesine ve saçlı deri bölgesinde kalacakları için ameliyat sonrasında dışarıdan belirgin olan bir iz görülmeyecektir.

Yüz estetiği ameliyatları sonrası rahat geçecektir. Ufak sızlamalar olması normal kabul edilir. Ağızdan alınacak ağrı kesici ilaçlarla ilk günü oldukça rahat geçireceksiniz. İlk günlerde yüzde bir miktar şişme ve morarmalar bununla beraber hissizlik ve uyuşmalar yaşanabilmektedir. İlkk haftalardan sonra bu etkilerin tamamen kaybolduğunu göreceksiniz. Yüz estetik ameliyatı sonrasında yüzde ameliyatın etkisi ile ufak asimetrikler yaşayabilirsiniz merak etmeyin bu geçici bir durumdur. Ameliyat sonrası doktorunuz tarafından bir baş sargısı uygulanır bu sargının diğer muayene gününe kadar kullanılması hastadan istenir. Sargı içerisinde nadirende olsa kan birikmesinin yaşanılmaması için drenler konmaktadır. Özellikle erkek hastalarda bu durum daha da dikkate alınır. Sargıların 2-3 gün sonras alınması beklenir. Genelde ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından dolayı dikişlerin alınmasını gerektiren bir durum olmuyacaktır. Nadiren alınabilir dikişlerde kullanılır. Bu dikişlerin alınması ise 1 hafta kadar sonra gerçekleşecektir.

Kişi yüz estetiği ameliyatı sonrasında bir hafta kadar evde dinlenmesinde ve daha sonra işine dönmesinde fayda vardır. Yaklaşık olarak 2 ay kadar ağır sportif aktivitelerden kaçınılmalıdır. Güneşe çıkılmamalıdır. Yapılacak yüz estetiği ameliyatı ömürlük olsada yer çekiminin ve yaşlanmanın etkileri kişide yeniden gözlemlenmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*